Київ щорічно недоотримує 250 млн гривень через “сірі” схеми на парковках – експерт

Близько 250 млн гривен на рік бюджет Києва недоотримує завдяки відлагодженим “сірим” схемам в роботі “Київпарктранссервісу”. Про це заявив керівник громадської ініціативи “Європейські парковки – європейській столиці” (“ЄП-ЄС”) Ігор Астахов.

“За рік, згідно з документами, “Київпарктранссервіс” перерахував до бюджету міста всього 69 мільйонів гривень. Ці надходження занижені в рази. Цифру, яку офіційно задекларував “Київпарктранссервіс”, може в рік приносити половина парковок Печерського району. За нашими підрахунками, щорічно близько 250 млн гривень Київ недоотримує, враховуючи ті ціни, які є сьогодні на парковки, і їх кількість в місті”, – сказав Ігор Астахов.
За його словами, основна схема концентрації “чорної готівки” в системі паркувального бізнесу полягає в документальному заниженні кількості паркувальних місць.
“Останні декілька років в Києві працювала чітка схема – людина, яка хотіла отримати землю під парковку або стоянку, приходила в “Київпарктранссервіс” домовлятися. Якщо реально були 100 місць, то за документами проходило 50-60. Прибуток за додаткові місця надходив нагору. У випадку не згоди працювати за “сірими” схемами, у кращому разі приходили представники правоохоронних органів і парковку оголошували нелегальною, але в основному “Київпарктрансервіс” забирав її і оформляв на свого СПД “, – відмітив Ігор Астахов.
Керівник громадської ініціативи також додав, що зараз ситуація з парковками і стоянками в Києві абсолютно неконтрольована.
“Раз у раз виникають стихійні парковки і стоянки, з якими не втомлюються боротися жителі, абсолютно не контролюються реальні надходження, парковки не забезпечені охороною і людям незрозуміло куди йдуть ті чималі гроші, які на сьогодні платяться”, – додав він.

Джерело УНН

Опубліковано у Публікації у ЗМІ. Додати до закладок постійне посилання.