РЕЙД АКТИВІСТІВ ПО СТОЛИЧНИМ ПАРКОВКАМ ВИЯВИВ БЕЗЛІЧ ПОРУШЕНЬ ТА ЗЛОВЖИВАНЬ

РЕЙД АКТИВІСТІВ ПО СТОЛИЧНИМ ПАРКОВКАМ
ВИЯВИВ БЕЗЛІЧ ПОРУШЕНЬ ТА ЗЛОВЖИВАНЬ
4 листопада активістами громадської ініціативи «Європейські парковки – Європейській столиці» було проведено масштабну акцію – рейд по столичним парковкам та стоянкам, які підпорядковані КП «КИІВТРАНСПАРКСЕРВІС». Метою акції було ознайомлення з якістю обслуговування та роботи паркувальників, а також виявлення фактів корупції та зловживань при наданні послуг паркування.
В ході акції активістами було перевірено 6 парковок і 14 стоянок в Дніпровському, Шевченківському, Дарницькому, Деснянському, Оболонському, Печерському, Святошинському та Голосіївському районах столиці.
Паркувальникам та охоронцям стоянок було запропоновано заповнити відповідну анкету та відповісти на декілька простих запитань. Наприклад, яким чином відбувається оплата за паркування чи стоянку, чи влаштовує робітників заробітна плата і умови роботи, щоб хотілося змінити і т.д. Нажаль, в більшості випадків паркувальники відмовилися спілкуватися з громадськими активістами, посилаючись на заборону керівництва і просто тікали від розмови. Але дехто з працівників КП «Київтранспарксервіс» все ж таки наважилися відповісти на деякі питання і з’ясувалося, що хоча і працевлаштування вважається офіційним, зарплата виплачується мінімальна і залежить від денної виручки з кожного паркувальника, а конкретніше – 10%. Однак, яким чином сума коштів, зібрана з однієї окремої парковки, розподіляється між працівниками, які її обслуговують, не відомо – це вирішує керівник району. Так, зі слів одного з паркувальників, на одній і тій самій парковці один, поставлений керівництвом працівник, може отримати декілька тисяч гривень в місяць, а всі інші по пару сотень. Крім цього, кошти працівникам нараховуються на їх зарплатні картки, яких вони навіть не отримували на руки, а по факту розраховуються з ними готівкою. Таким чином керівники районів спонукають підлеглих паркувальників працювати не офіційно, а частину зібраних коштів вони беруть за прикриття. Цікавий факт – як стало відомо, одразу після даної акції, керівниками районних парковок в терміновому порядку було видано всім підлеглим працівникам їхні зарплатні картки! Також, в ході акції майже на всіх об’єктах активістами було виявлено безліч порушень та зловживань. Зафіксовано, що на всіх перевірених парковках та стоянках фактична кількість автомобілів та машиномісць в рази перевищує офіційно затверджену кількість. А, наприклад, на стоянці по проспекту Григоренка,1 взагалі пронумеровані місця дублюються. Тобто під одними і тими самими номерами стоять по дві автівки! (фото знизу) Стоянка по пр-ту Григоренка, 1, де дублюється нумерація місць.

reid1

Фото с одного боку стоянки і з іншого з однаковими номерами.
Майже всюди на парковках було зафіксовано відсутність або не видачу паркувальних талонів і на багатьох ділянках розміщення автомобілів відбувається в непридатних для цього місцях і з порушенням правил дорожнього руху. Безкоштовні паркомісця, відведені для інвалідів, що позначено відповідним знаком, зайняті звичайними автомобілями.

reid2

Безкоштовні місця для інвалідів зайняті звичайними автівками
Всі ці факти є безпосереднім підтвердженням корупційної складової, оскільки дозволяють збирати та привласнювати набагато більші кошти ніж ті, що перераховується до бюджету. Окрім цього на жодній стоянці не надали жодного документу, який би засвідчував легальність її існування, а на стоянці по вул. Вишняківська, 7-в, що у Дарницькому р-ні столиці, охоронник взагалі порекомендував більше не з’являтися до них, оскільки стоянка знаходиться «під наглядом» депутата. Окремо, слід відзначити випадок, зафіксований на парковці по вул. Басейній, 6 у самому центрі столиці. Жодного працівника в уніформі КП «Київтранспарксервіс» на парковці не було знайдено. Але
кошти за паркування збирав молодий чоловік взагалі без будь якої форми чи позначень. Паркомату на даній ділянці теж не встановлено. В неофіційній бесіді він повідомив, що працює там за погодженням з керівником відділу паркування КП «Київтранспарксервіс» Шевченківського району.
За підсумками акції активісти «ЄП-ЄС» будуть звертатися до правоохоронних і контролюючих органів з вимогою проведення перевірки діяльності КП «Київтранспарксервіс» та заявляють про продовження відповідних моніторингових акцій та готовності долучитися до наведення порядку та законності на ринку парковок столиці.

Опубліковано у Публікації у ЗМІ. Додати до закладок постійне посилання.